طراحی سایت
سه شنبه 8 آذر 1401.
الثلاثاء 6 جماد أول 1444.

حوزه های علمیه حافظ دین و جلال مردم اند

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی دامت برکاته

ثبت نام

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفیکُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً
  • پذیرش

  • مزایای تحصیلی

  • چرا طلبه شوم ؟

  • حوزه برویم یا دانشگاه ؟

  • فرهنگی

  • اسلام

 ثبت نام 

حوزه علمیه امام صادق علیه السلام فیروزکوه - دارالسیادة وشتان از برادرانی که در مقطع پایه های هشتم و نهم حداکثر سن 18 سال می باشند ، ثبت نام می ­کند.

اسلاید تبلیغات3

شیخ عبدالرحیم تاج الدین «اشرف الادباء»

 

شیخ عبدالرحیم تاج الدین «اشرف الادباء»

 

 

شیخ عبد تاج الدین اهل و ساکن روستای درده فیروزکوه وارد مجلس شورای ملی شد.

نمایندگان این دوره 160 نفر بودند که از طبقات و اصناف شش گانه (شاهزادگان قاجار ، اعیان و اشراف،علما و طلاب ، ملاکین و فلاحین ، تجار و اصناف) بوده است

مجلس در مورخه 14 مهر ماه 1285 شمسی در کاخ گلستان با حضور مظفرالدین شاه شروع به کار نموده و جلسات مجلس در همین محل بود و وکلا بر روی زمین می نشستند سپس مجلس به کاخ و باغ بهارستان منتقل شد .

اشراف الادبا در سال 1320 شمسی دارفانی را وداع و در مشهد مقدس مدفون گردید.

فیروزکوه در 24 دوره نمایندگی قبل از انقلاب دارای نمایندگانی در مجلس شورای ملی بود که عبارتند از : در مجلس دوم فیروزکوه نماینده ای نداشت . در دوره سوم «شیخ حسن اقازاده» برگزیده شدکه در 26 صفرقبل از تصویب اعتبارنامه استعفا داد . در دوره چهارم و پنجم میرزا محمد حسین صدرائینماینده فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای ملی بود.

در دوره ی ششم تایازدهم میرزا صادق خان خواجوی (منتصر السلطان) نمیانده فیروزکوه بود .

سپس علی دشتی (صاحب روزنامه انتقادی ضفق سرخ) در دوره ی دوازدهم و سیزدهم نمایندگی این شهرستان را بر عهده داشت ؛ در دوره ی چهاردهم جواد مسعودی و در دوره پانزده و شانزدهم .

محمد علی مسعودی و در دوره ی هفدهم سید باقر جلائی موسوی و در دوره هجده و نوزدهم ، محمد علی مسعودی و در دوره ی بیستم قاسم مسعودی و در دوره های 21 و 22و 23 سید مجید محسنی مهر نماینده ی فیروزکوه در مجلس شورای ملی بود.

در دوره ی 24 و پایانی ناصر نور بخش دماوندی نمایندگی این شهرستان را بر عهده داشت که به وقوع انقلاب سال 1357 منجر شد